Renault Clio Dynamique

2 dk okuma süresi

Renault markasının minimalist ve dinamik bir tasarımına sahip olan nadir araçlarından biri Clio Dynamique, Clio modelinin alt bir segmenti olup güvenli ve konforlu dizaynı ile Türkiye piyasasında 2004 yılından beri yer almaktadır.

Renault Clio Dynamique, özellikle üretim yılının en güvenli araçlarından biri olmuş, minimal ve şık iç ve dış dizaynı ile konforu sağlamanın yanında göze hitap etmeyi de başarabilmiştir. Üretim yıllarının 2004 ve 2005 olmasına rağmen günümüzde hala yollarda var olması aslında Dynamique modelinin ne kadar kullanışlı ve güvenilir bir araba olduğunu kanıtlamakta ve Türkiye pazarındaki satışlarının ne kadar yüksek oranda olduğunu göstermektedir.

Renault  Clio Dynamique 1.2 75 beygirlik modelinin detaya indirgemeden teknik özelliklerini oluşturan unsurlardan bahsetmek gerekirse, bunlar;

 • 100 kilometrede şehir dışı 4,9, şehir içi 7,8 olmak üzere ortalama 5,9 litre yakıt tüketimi,
 • Hesaplı bir yolculuk sağlayan dizel 105 newton metre tork üreten 4 silindirli motoru,
 • Manuel 5 ileri şanzımanı,
 • Önden çekiş sistemi
 • Euro3 emisyon standardına uygun olmasını sağlayan WLTP tipi partikül filtresidir.

Özele indirgeyip incelendiğinde;

 • Karbondioksit emisyonunun kilometrede tam 127 gram olması standartlara uymasında önemli bir ölçüttür.
 • Maksimum hızı fabrika verilerinde 170 km/s, 0-100 hızlanma sürecinin de 13 saniye olduğu belirtilmiştir.
 • Lastik ebatları 185/65 r15’tir.
 • Sürücü ve yakıt dahil olmadan ağırlığı 930 kilogram olarak ölçülmüştür.
 • Yakıt deposu 50 litre, bagaj hacmi ise 255 litre olarak hesaplanmıştır.
 • 4+1 sürücü dahil 5 koltuğu ve toplam 5 kapısı bulunmakta olan Clio Dynamique, 55 kw gücüyle tüm ebatlarıyla birlikte maksimum performans sağlamakta akıllarda soru işareti bırakmamaktadır.
 • Benzinli ve dizel modelleri mevcuttur.
Renault Clio Dynamique özellikleri

Renault Dynamique iç özellikleri,Renault Dynamique dış özellikleri,Renault Dynamique donanım özellikleri

İç Özellikleri

Renault Clio Dynamique 1.2 minimal bir dizayna sahip olan Dynamique, aynı zamanda sürücüleri de konforsuz bırakmıyor. Spor ön koltuklar ve 1-3 – 2-3 şeklinde tasarlanmış katlanabilir arka koltuklar ile sürüş konforunu arttırmasının yanında yolculara geniş alan imkânı sağlıyor. Ön koltukların bel destekli olması ise sık araba kullananların omurga sağlığını ve duruşunu koruyor.

Konforlu ve geniş iç kabiniyle rahat bir seyahat imkânı tanıyan Renault Dynamique aynı zamanda kullanıcıya birçok multimedya imkânı sağlayarak yolculuğu keyifli bir hale getiriyor. Bunun yanında sağlamış olduğu güvenli sürüş imkânları, sürücüye yolculuğu boyunca büyük bir güven sağlıyor. Linguatronic bilgi sistemi ise sürüşünüzün kolay ve konforlu olmasına çok büyük bir katkıdır. Toz ve polen filtresinin bulunması ile araba içinde nefes almanız kat kat daha sağlıklı hale gelmektedir.

İlgili İçerik
Renault markasının Türkiye pazarında isminden de anlaşıldığı üzere “otantik” bir parçası haline gelen authentique...

Dış Özellikleri

Minimalist, sade ve güvenli. Hemen her kullanıcı profiline bu yönüyle de hitap eden Renault Clio Dynamique, araç seçiminde sade ve isminden de anlaşılacağı üzere “dinamik” tasarım vizyonunu esas almaktadır. Birçok renk seçeneği, gövde rengi kapı kolları ile tasarımda gözleri doyurmaktadır. Elektrikli far yükseklik ayarı ile yolculuğunuzun seyrini dilediğinizce aydınlatabilir ve güvenli sürüş imkanınızı kendininiz yaratabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x